BD 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Partner | Alternate | Replaced |
[1] | Cuan WESTERN | ZA | Great Tennis | Nhlakanipho NGWENYA | No | - |
[1] | Nhlakanipho NGWENYA | Fairland Tennis Club | Cuan WESTERN | No | - | |
[2] | Maksim Mihic | Sandton Sports Club | RUAN DELPORT | No | - | |
[2] | RUAN DELPORT | Schweizer Reneke Primary | Maksim Mihic | No | - | |
[3] | Niel Erasmus | ZA | Garsfontein Primary | Pavlos Christoforakis | No | - |
[3] | Pavlos Christoforakis | ZA | Bedfordview Country Club | Niel Erasmus | No | - |
[4] | Matthew Goodchild | Grey College Primary | Heindre Serfontein | No | - | |
[4] | Heindre Serfontein | ZA | Truida Kestell | Matthew Goodchild | No | - |
- | Benjamin Loots | ZA | Hermanus Tennis Club | Stefan Stieger | No | - |
- | Pierre de la Port | ZA | Doringkloof Tennis Club | Sean Meiring | No | - |
- | Stefan Stieger | ZA | Hermanus Tennis Club | Benjamin Loots | No | - |
- | Oratile Ngobeni | ZA | Hammanskraal Tennis Club | Tshireletso Mohlala | No | - |
- | Wihan Snyders | Affies | Janhendrik Lamprecht | No | - | |
- | Lourens Swanepoel | ZA | Brooklyn-Union Tennis Club | Michaèl Bell | No | - |
- | Tshireletso Mohlala | ZA | Soshanguve Tennis Club | Oratile Ngobeni | No | - |
- | Christiaan Franken | ZA | Italian Club | Jonathan Visagie | No | - |
- | Aadil Vally | ZA | Wits University Tennis Club | Tshepang Maisela | No | - |
- | Michaèl Bell | ZA | North West | Lourens Swanepoel | No | - |
- | Devilliers Lamprecht | ZA | Knysna Tennis Club | Borys Alexander | No | - |
- | Janhendrik Lamprecht | ZA | Knysna Primary School | Wihan Snyders | No | - |
- | Sekani Vara | Boskruin Tennis Club | Emmanuel Nyambuya | No | - | |
- | ADAM BRICKMAN | ZA | Killarney Tennis Club | Jayden Myers | No | - |
- | Jonathan Visagie | ZA | Fairland | Christiaan Franken | No | - |
- | Jayden Myers | ZA | Northern suburbs Tennis Club | ADAM BRICKMAN | No | - |
- | Emmanuel Nyambuya | Trinityhouse Randpark Ridge | Sekani Vara | No | - | |
- | Tshepang Maisela | ZA | Hammanskraal Tennis Club | Aadil Vally | No | - |
- | Kamohelo Molapo | Onalenna Maphalle | No | - | ||
- | Onalenna Maphalle | Kamohelo Molapo | No | - | ||
- | Borys Alexander | ZA | Bedfordview Country Club | Devilliers Lamprecht | No | - |
- | Alternate Alternate | Witfield Tennis Club | Alternate 1 ALTERNATE 1 | No | - | |
- | Alternate 1 ALTERNATE 1 | Northmead Tennis Club | Alternate Alternate | No | - | |
- | Sean Meiring | Irene Country Club Tennis | Pierre de la Port | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2021-10-07 1:00pm | A1 | Lynnw - Court 2 |
Cuan WESTERN [1]
Nhlakanipho NGWENYA [1]
|
Jayden Myers
ADAM BRICKMAN
|
6-0, 6-2 |
N/A | A2 | Lynnw - Court 3 |
Alternate Alternate
Alternate 1 ALTERNATE 1
(Did not play)
|
Christiaan Franken
Jonathan Visagie
|
Walkover |
2021-10-07 1:00pm | A3 | Lynnw - Court 4 |
Matthew Goodchild [4]
Heindre Serfontein [4]
|
Pierre de la Port
Sean Meiring
|
6-0, 6-2 |
2021-10-07 2:00pm | A4 | Lynnw - Court 1 |
Oratile Ngobeni
Tshireletso Mohlala
|
Stefan Stieger
Benjamin Loots
|
3-6, 2-6 |
2021-10-07 2:30pm | A5 | Lynnw - Court 2 |
Devilliers Lamprecht
Borys Alexander
|
Michaèl Bell
Lourens Swanepoel
|
5-7, 7-5, 8-10 |
2021-10-07 2:30pm | A6 | Lynnw - Court 3 |
Tshepang Maisela
Aadil Vally
|
Pavlos Christoforakis [3]
Niel Erasmus [3]
|
3-6, 3-6 |
2021-10-07 2:30pm | A7 | Lynnw - Court 4 |
Sekani Vara
Emmanuel Nyambuya
|
Wihan Snyders
Janhendrik Lamprecht
|
7-5, 3-6, 10-8 |
2021-10-07 3:30pm | A8 | Lynnw - Court 1 |
Kamohelo Molapo
Onalenna Maphalle
|
Maksim Mihic [2]
RUAN DELPORT [2]
|
3-6, 6-7(3) |
2021-10-08 2:00pm | A9 | Tuks - Court 1 |
Cuan WESTERN [1]
Nhlakanipho NGWENYA [1]
|
Christiaan Franken
Jonathan Visagie
|
6-0, 6-0 |
2021-10-08 2:00pm | A10 | Tuks - Court 2 |
Matthew Goodchild [4]
Heindre Serfontein [4]
|
Stefan Stieger
Benjamin Loots
|
0-6, 3-6 |
2021-10-08 2:00pm | A11 | Tuks - Court 3 |
Michaèl Bell
Lourens Swanepoel
|
Pavlos Christoforakis [3]
Niel Erasmus [3]
|
5-7, 6-1, 7-10 |
2021-10-08 2:00pm | A12 | Tuks - Court 4 |
Sekani Vara
Emmanuel Nyambuya
|
Maksim Mihic [2]
RUAN DELPORT [2]
|
1-6, 1-6 |
2021-10-09 2:00pm | A13 | Tuks - Court 5 |
Cuan WESTERN [1]
Nhlakanipho NGWENYA [1]
|
Stefan Stieger
Benjamin Loots
|
6-2, 7-5 |
2021-10-09 2:00pm | A14 | Tuks - Court 6 |
Pavlos Christoforakis [3]
Niel Erasmus [3]
|
Maksim Mihic [2]
RUAN DELPORT [2]
|
5-7, 4-6 |
2021-10-10 12:30pm | A15 | GrkTS - Centre Court |
Cuan WESTERN [1]
Nhlakanipho NGWENYA [1]
|
Maksim Mihic [2]
RUAN DELPORT [2]
|
6-0, 6-2 |